Zakládání jištění a budování jistících stanovišť

Kurz zakládání jištění a budování jistících stanovišť je naše specialita.

O co se jedná?

Kurz je určen těm, co to s lezením myslí vážně a sportovky na skalách jim už nestačí. Pro lezce co se chtějí pustit do lezení po vlastním jištění(vklíněnce, frendy, stopery apod.)

V dnešní době není problém si nakoupit jistící materiál. Ale pro většinu lezců je problém, získat jistotu, že tento materiál správně založili, a jsou tak co nejlépe jištěni.

A vybudovat správně jistící stanoviště z těchto „hejblátek“ je už pro většinu lezců úplná alchymie. Ve spoustě učebnic horolezení si sice můžete prohlédnout, jak pracovat s jistícím materiálem. Ale když přijdete do skal, je to pro většinu úplně jiné než v příručkách. Tohle vás musí naučit někdo, koho prověřila jeho lezecká minulost, kdo s tím má dlouholetou praxi a zkušenost. Někdo, kdo si to odzkoušel v mnoha obtížných výstupech.

Pokud máte vlastní jistící materiál, je lepší si jej vzít s sebou. Naučím vás používat jak jistítka, co jste si už pořídili, tak i ty které si po kurzu budete chtít pořídit. Pokud jistítka nemáte, nevadí budete používat moje.

Termín

Počet účastníků

Cena

V ceně je

Jak se přihlásit?

Na kurz se můžete přihlásit několika způsoby: